Nekomerčné projekty

invivo1

In Vivo magazín – portál o vede a kritickom myslení

Naša civilizácia je čoraz závislejšia na vede a technike, no ľudia o nej vedia – a rozumejú jej – stále menej a menej. Hoci nám kalendár nekompromisne pripomína, že sme sa posunuli do 21. storočia, myslenie mnohých ľudí zostáva aj naďalej hlboko v stredoveku. Jediný rozdiel je ten, že staré povery a mýty nahrádzajú nové. In Vivo magazín sa snaží budovať záujem o prírodu, porozumenie vede, vedeckú gramotnosť a kritické myslenie. Na svojich stránkach postupne zhromažďuje články na rôzne, predovšetkým prírodovedné témy. Tie sa na jednej strane snažia sa ukázať, že realita je fascinujúcejšia zaujímavejšia než akékoľvek výmysly. Na strane druhej, poukazujú na rozšírené mylné predstavy a tvrdenia, pre ktoré napriek ich popularite niet presvedčivých dôkazov. Návštívte In Vivo magazín na webe alebo na Facebooku.

sds3

Slobodná demokratická škola

Cieľom projektu je vypracovať realizovateľný koncept školského vzdelávania založeného na princípoch slobody a demokracie, a následne po vzore mnohých iných krajín založiť prvú slobodnú demokratickú školu na Slovensku. Vychádzame z predpokladu, že deti sú schopné vzdelávať sa samy a nie je potrebné ich k tomu nútiť. Slobodné vzdelávanie vytvára pre deti také prostredie, v ktorom sa vzdelávajú uplatnením svojej vrodenej zvedavosti, kreativity a túžby hrať sa. Našou hlavnou inšpiráciou je slobodná škola Sudbury Valley v USA, ktorej vzdelávací model už od roku 1963 úspešne aplikuje viac než 40 škôl po celom svete.

Viac informácií: www.slobodnaskola.sk | www.slobodaucenia.sk

institute_4

Inštitút pre globálne reformy

Inštitút pre globálne reformy si kladie za ciel navrhovať, rozpracovať a presadzovať reformné koncepty v rôznych oblastiach spoločnosti – od ekonomického, politického a právneho systému až po oblasti vzdelávania a zdravotníctva. Projekt sa zatiaľ nachádza ešte v prípravnej fáze. K plánovaným aktivitám Inštitútu bude patriť predovšetkým osvetová a propagačná činnosť prostredníctvom organizácie odborných a laických diskusií,  prednášok domácich a zahraničných hostí, filmových premietaní ako aj seminárov a workshopov.

Komerčné projekty

darceky3

Historické darčeky

Tiež trávite každý rok dlhý čas hľadaním toho správneho darčeka pre členov rodiny, kamarátov, priateľov a známych? Skúste niečo nové a darujte historický darček! Od originálnych výtlačkov novín zo dňa narodenia, cez hudobné hity minulých desaťročí, až po obľúbené retro hračky – každý historický darček je spojený s nostalgiou a spomienkami na dávne časy. Vyberte si z našich jedinečných produktov a prekvapte svojich blízkych kúskom minulosti v elegantnom balení s nádychom histórie. Či ide o narodeniny, meniny, výročia, Vianoce alebo akékoľvek iné udalosti, historický darček poteší obdarovaného pri každej príležitosti.